História TJ Tatran Bobot


Športový klub na Bobote založili futbaloví nadšenci v roku 1943. Zakladajúci členovia a futbaloví priekopníci tohoto najpopulárnejšieho športu boli Augustín Žembera, Otto Pšenka, Vojtech Dvorský, ale aj prisťahovalec Július Sloboda. Práve týto nadšenci začali s výstavbou ihriska na darovanej farskej lúke. Jedinú futbalovú loptu vlastnil a ochraňoval Július Sloboda. Medzi prvými registrovanými futbalistami boli hráči: Július Sloboda, Otto Pšenka, Rudolf Pšenka, Vojtech Biely, Ján Závodský, Rudolf Závodský, Anton Križan, Vojtech Dvorský, Ignác Kyselica, Vojtech Kyselica, Slávik Križan, Jozef Kyselica, Augustín Žembera, Eduard Michalička, Vojtech Mokráň, Ferdinand Gunár a ďalší.

Po roku 1945 začal aktívne hrávať aj neskôr populárny športový komentátor Rudolf Gallo (prezývaný tiež "Bican"), známy z rozhlasu a televízie. Jeho spoluhráčmi vtedy boli napríklad Alojz Kyselica a Milan Sokolík.

V roku 1948 sa uskutočnil prvý futbalový turnaj za účasti mužstiev Krásna Ves, Neporadza, Baťovany a Bobot. Putovný pohár získali futbalisti Baťovian. Domácemu Bobotu sa ušiel Pohár slušnosti.

Intenzívnejší rozvoj zaznamenala športová jednota na Bobote až po roku 1950, po úradnej registrácií. Od tohoto roku hrali futbalisti v rôznych súťažiach so striedavými úspechmi. V roku 1971-73 si futbaloví nadšenci vybudovali ihrisko s trávnatou plochou a športové kabíny so zasadacou miestnosťou.História TJ História TJ História TJ História TJ História TJ

Futbalový štadión TJ Tatran Bobot bol vybudovaný približne v tom roku 1943 kedy bol klub založený. Postupom času futbalový štadión prešiel rôznymi reorganizáciami. Najpodstatnejšou reorganizáciou bolo to, že sa musel spraviť odtok vody, ktorá stekala s kopca blízko štadióna a tým voda zostávala v strede ihriska. Asi najväčšia reorganizácia sa konala v roku 2003 kedy TJ oslavovala 60.výročie založenia klubu. Maľovala sa budova kabín, areál TJ a čistilo sa celé okolie. Rovnako boli vybudovali striedačky a lavičky na sedenie pre futbalových fanúšikov. Neskôr sa vybudoval tiež pletivo za vrchnou bránkou.
Dnes je futbalový areál vo veľmi dobrom stave a je taktiež o neho dobre postarané.60. výročie

3. august 2003 (nedeľa) bol deň, keď sa na Bobotskom trávniku objavili hviezdy futbalového a hokejového neba, aby spoločne oslávili 60. narodeniny Tatranu.

Program sa začal už v sobotu (2. augusta), keď sa podvečer konala tanečná zábava na miestnom ihrisku priamo pod hviezdami. Prišli všetky generácie a pri tónoch hudobnej skupiny Dukát, a D.J. Bednára sa všetci príjemne zabavili.

V nedeľu, keď prišiel deň „D“ a nastala hodina „H“ oslavy 60. Výročia založenia Telovýchovnej Jednoty Tatran Bobot po dopoludňajšej posviacke kabín miestnym kňazom sa spustili ako veľká lavína plná futbalu, zábavy a príjemných stretnutí. Už o 13.30 hod. sa začal predzápas hlavného programu, v ktorom zvíťazili žiaci domáceho Tatranu proti svojím rovesníkom zo Zázrivej 3:1.

Približne o 15.00 hod. sa dostavila na Bobot aj dlho očakávaná, vzácna návšteva zo Slovenského Futbalového Zväzu zosobnená generálnym sekretárom SFZ Dušanom Tittelom a bývalým Československým reprezentantom a jedným z najlepších trénerov Slovenska Dušanom Galisom. Vzápätí prebehlo slávnostné zahájenie a privítanie všetkých hostí, medzi ktorými nechýbali ani predstavitelia Oblastného Futbalového Zväzu z Trenčína: predseda Štefan Kolárik, výkonný tajomník Ján Žitňan a člen ObFZ a predseda rozhodcovskej komisie Viliam Gajdúšek.
V priebehu slávnostného zahájenia predal generálny sekretár SFZ Dušan Tittel do rúk prezidenta klubu Ľuboša Hložu pamätnú plaketu Slovenského Futbalového Zväzu pri príležitosti 60. výročia založenia klubu.
Pamätná plaketa SFZ Zakladajúci členovia TJ Dušan Tittel Dušan Tittel Žiaci: Tittel, Galis

3

Vyhľadávanie

Vyhľadávanie informácií na tomto webe:

  Hľadaj

Najbližšie zápasy Tatranu:

 


Posledné odohraté zápasy:

 

8. liga - SEVER

17. Bobot - Horňany (4 : 0)

16.06.2024 o 17:30

5. liga starší dorast - U19

26. Čachtice - Bobot (3 : 2)

25.05.2024 o 17:30

Prípravka U11 - skupina "B"

22. Bobot - H. Srnie (4 : 7)

21.05.2024 o 17:30